Atrakcje turystyczne

Co warto wiedzieć o Dolinie Pięciu Stawów?

Dolina Pięciu Stawów to jedna z głównych atrakcji turystycznych znajdujących się nieopodal Zakopanego. Co czyni to miejsce wyjątkowym i jaka jest jego historia?

Co można zobaczyć w Dolinie Pięciu Stawów?

Wybierając się do Doliny Pięciu Stawów, można oczywiście podziwiać malowniczą dolinę wypełnioną zbiornikami wodnymi. Co ciekawe jest tam sześć, a nie pięć stawów. Nazwa tego miejsca bywa myląca także z tego powodu, że Dolina Pięciu Stawów znajduje się także w słowackiej części Tatr.

Roślinność okalająca Dolinę Pięciu Stawów przypomina tą, spotykaną w Alpach, praktycznie jednak nie rosną tam drzewa. Okolicę zamieszkują także dzikie zwierzęta, w tym niedźwiedzie brunatne. Dla wielu turystów największą atrakcją w Dolinie Pięciu Stawów jest jednak imponujący wodospad o nazwie Wielka Siklawa, który najlepiej podziwiać w bezchmurne dni. Warto też wiedzieć, że jest to największy wodospad w Polsce.

Jak podróżować po Dolinie Pięciu Stawów?

Dolina Pięciu Stawów od setek lat jest postrzegana jako atrakcja turystyczna. Obecnie wyznaczonych jest tam wiele szlaków turystycznych, po których można się przemieszczać praktycznie przez cały rok. Ze względów bezpieczeństwa trzeba jednak zachować dużą ostrożność, szczególnie w przypadku wypraw zimowych. W Dolinie Pięciu Stawów znajduje się także jedne z największych schronisk w polskich górach.

bard