Specyfika miasta

Transport w Zakopanem

Udana podróż przez tak popularne miejscowości turystyczne, jak Zakopane wiąże się także z wyzwaniami natury logistycznej. Ważne jest więc by wybrać odpowiedni środek transportu do Zakopanego i do poruszania się po nim.

Jak dojechać samochodem do Zakopanego?

Dojazd do Zakopanego własnym samochodem w zdecydowanej większości przypadków polega na jeździe w kierunku południowym, by w końcu trafić na słynną zakopiankę i dotrzeć na miejsce. W teorii wszystko jest bardzo proste i tak też jest w praktyce, jednak tylko i wyłącznie poza sezonem.

W szczycie urlopów podróż samochodem wiąże się z odczekiwaniem długiego czasu w ogromnych korkach oraz poszukiwaniem miejsca parkingowego

Jak dojechać autobusem?

Do Zakopanego dotrzeć można autobusem. Co ważne do tego miasta busy jeżdżą bardzo często i to z różnych lokalizacji. W tym przypadku sytuacja jest zbliżona do podróży własnym samochodem. Poza sezonem jest to zwykle szybka i komfortowa metoda. Jeśli jednak podróż odbywa się np. na przełomie stycznia i lutego, to trzeba liczyć się z zatłoczonym autobusem, który stoi w długich korkach.

Kiedy warto postawić na pociąg?

Podróż pociągiem to często optymalny sposób podróży w trakcie szczytu sezonu. Co prawda wagony bywają wtedy zatłoczone, ale nie marnuje się czasu w korkach. Poza sezonem pociąg może nie być już optymalnym wyborem, ponieważ szybciej na miejsce można trafić transportem drogowym.

Jak poruszać się po Zakopanem?

Najprostszym, ale i najdroższym rozwiązaniem są taksówki. W ich przypadku trzeba też uważać, aby nie trafić na naciągaczy żądających horrendalnych sum za przejazd. Tańszą alternatywą jest transport zbiorowy pod postacią busów. Transport konny może być bardzo ciekawy, ale wokół niego panują liczne kontrowersje na temat traktowania koni pociągowych. Oczywiście Zakopane jest miastem o dość niewielkiej powierzchni i w wiele miejsc można udać się pieszo.

bard